Cypr w maju – czy warto polecieć na Cypr na majówkę? Pogoda

Cypr w maju – czy warto polecieć na Cypr na majówkę? Pogoda

Maj jest dobrym miesiącem na odwiedzenie Cypru, ponieważ pogoda jest zwykle ciepła i słoneczna, ale niezbyt gorąca, co sprawia, że jest to idealny czas dla tych, którzy chcą uniknąć letniego skwaru ale tęsknią za słońcem i piaszczystymi plażami.

Pogoda i temperatura na Cyprze w maju

Średnia temperatura na Cyprze w maju wynosi około 25 stopni Celsjusza w ciągu dnia i około 17 stopni Celsjusza w nocy, co sprawia, że majówka na Cyprze przebiega zwyczajowo pod znakiem sprzyjających warunków do zwiedzania i odpoczynku. Pogoda na Cyprze w maju jest zdecydowanie lepsza niż w Polsce. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu jest stosunkowo niskie, a wilgotność powietrza nie jest uciążliwa.

Cypr w maju – temperatura wody

Jeśli marzy Ci się plażowanie, to maj jest również dobrym czasem na odwiedzenie Cypru, ponieważ woda w morzu jest ciepła i zachęca do kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych.

Średnia temperatura wody na Cyprze w maju wynosi około 21-22 stopni Celsjusza.

Cypr w maju, czy warto?

Wyjazd na Cypr w maju ma wiele zalet. Piękne widoki, sprzyjająca pogoda, brak tłumów (no chyba, że wybieram się w najpopularniejsze ośrodki turystyczne jak Limassol, Pafos czy Ayia Napa – tam ludzi będzie więcej nawet poza sezonem), niższe niż w sezonie ceny.

Ceny noclegów na Cyprze w maju będą oczywiście zależeć od wielu czynników, jak lokalizacja, standard, wyposażenie i rodzaj zakwaterowania. Maj jest poza wysokim sezonem, więc ceny noclegów są zazwyczaj niższe niż w okresie letnim.

Średnie ceny za nocleg w hotelach na Cyprze w maju wynoszą ok. 40 – 100 euro za noc w zależności od standardu hotelu, czy lokalizacji noclegu. Ceny za apartamenty w maju zaczynają się od około 30-40 euro za noc.

Warto również wziąć pod uwagę, że na Cyprze wiele baz noclegowych oferuje promocje i zniżki w tym okresie, co może znacznie obniżyć koszty noclegów. Aby uzyskać najlepsze ceny warto rezerwować noclegi z wyprzedzeniem.

Loty na Cypr również warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem.