Walencja w 3 dni – co warto zobaczyć, plan wycieczki i zwiedzania

Walencja w 3 dni – co warto zobaczyć, plan wycieczki i zwiedzania

Zmęczony polską zimą o coraz bardziej deszczowej aurze postanowiłeś zmienić otoczenie i wybrałeś cel jakim jest zwiedzanie Walencji w 3 dni. Jak do tej pory słysząc Walencja myślałeś bądź myślałaś raczej o klubie piłkarskim lub o słynnej i równie pysznej paelli. Czas poszerzyć swoje horyzonty! Plaza de la Reina, dzwonnica Miquelete, Giełda Jedwabiu- Lonja de la Seda, ogrody Turii i wieże Torres de Serranos. Czas na relaks, a raczej aktywny wypoczynek w tym pięknym śródziemnomorskim mieście. Od czego zacząć zwiedzanie Walencji? Przekonajmy się jaka naprawdę jest Walencja; zwiedzanie czas zacząć.

Walencja w 3 dni – PRIMERO DIA (DZIEŃ PIERWSZY)

Nasz plan zwiedzania Walencji w 3 dni rozpoczynamy od starego miasta. Znajdujemy się właśnie na Plaza del Ayuntamiento i zmierzamy (powolutku ciesząc się coraz to nowymi i piękniejszymi widokami) do Plaza de la Reina. Ten plac naprawdę tętni życiem i dobrą energią. Nasze zwiedzanie Walencji w 3 dni zaczęliśmy z przytupem i teraz w niespełna 5 minut idziemy do Plaza de la Virgen. Czas odwiedzić bazylikę Virgen los Desamparados.

Jeżeli masz jeszcze ochotę i dość sił, aby zobaczyć panoramę miasta możesz się wspiąć po ponad 200 stopniach Miguelete. Nie za dużo jak na dzień pierwszy?! A to dopiero początek zwiedzania…

Giełda Jedwabiu – dzień drugi wycieczki

Vamos chciałoby się rzecz i wykupić wszystkie rękodzieła na placu Redonda; idziemy jednak dalej. Wciąż nie wiesz co zwiedzić w Walencji w 3 dni?! Co zobaczyć w Walencji w jeden dzień? Podpowiedź pierwsza (a raczej kolejna) to Lonja de la Seda, czyli Giełda Jedwabiu, która wpisana jest na światową listę UNESCO. Podpowiedź druga Drogi Podróżniku to plac El Collado, czy też El Negrito. Jeżeli odczuwasz głód to dobre miejsce, aby spróbować lokalnych hiszpańskich specjałów. Może gotowane na parze małże, albo ziemniaki na ostro (patatas bravas), albo ta słynna Paella Valencian – wybór należy do Ciebie.

Zwiedzanie Walencji – Dzień trzeci – w objęciach ruchu, sztuki i kultury

Twoje zwiedzanie Walencji w 3 dni dochodzi do punktu kulminacyjnego. Nie ma co myśleć teraz o drodze powrotnej, ale o kolejnych atrakcjach: Ogrody Turii i wieże Torres de Serranos z XIV wieku. To finał (dzień 3) „operacji podróżniczej” pt. Walencja na 3 dni, a więc nie spać, zwiedzać, kolekcjonować piękne chwile i obrazy . A propos obrazów to koniecznie trzeba zwiedzić Walencki Instytut Sztuki Nowoczesnej (IVAM), czy też Narodowe Muzeum Ceramiki.

Wisienką na torcie (a dla niektórych truskawką) może być kolacja na jednej z unikatowych dzielnic. I tym razem również nie pomożemy, ponieważ tak ciężko wybrać pomiędzy bardzo modną dzielnicą Ruzafa, a El Carmen. I weź tu turysto bądź mądry…

Walencja w 3 dni to wyjątkowy i bardzo intensywny czas. Gotyckie budowle, miejscowe specjały i place tętniące życiem sprawiają, że ciężko się od nich oderwać; a czas nagli. Trzy dni w Walencji to 4320 minut. Nie da się jednoznacznie stwierdzić- czy to dużo, czy mało.

Najlepiej jest przekonać się samemu wybierając się do Walencji na długi weekend i poznając jej atrakcje osobiście, choć jak wiadomo dzień, trzy, cztery dni, a nawet tydzień mogą okazać się niewystarczające, aby zwiedzić najciekawsze miejsca w mieście i jego okolicach.