Kreta w maju – czy warto polecieć? Pogoda

Kreta w maju – czy warto polecieć? Pogoda

Czy warto polecieć na Kretę w maju? Zdecydowanie TAK! Miłośnicy tej wyspy znajdą wiele powodów, aby spędzić na Kreci chociaż kilka dni, a weekend majowy to świetny pretekst na mały majówkowy wyjazd. W maju na Krecie trwa już wczesny sezon turystyczny, który rozpoczyna się na tej greckiej wyspie już w kwietniu. Nie oznacza to jednak, że wyspa został już opanowana przez tłumy turystów, wręcz przeciwnie. Część, jeśli nie większość, typowych atrakcji turystycznych, imprezowni, czy knajpek może być zamknięta ale najważniejsze zabytki i muzea będziemy mogli bez problemu odwiedzić.

Jaka jest pogoda na Krecie w maju?

W maju pogoda na Krecie jest przeważnie idealna na urlop. W pierwszej połowie maja możemy się jednak spodziewać sporadycznych i raczej przelotnych opadów. Większość maja jest jednak na krecie słoneczna.

Temperatura powietrza na Krecie w maju

W maju dzienna temperatura powietrza na Krecie przeważnie oscyluje w granicach od 20 do 25 stopni Celsjusza – co oznacza, że jest ciepło ale nie upalnie. Taka temperatura pozwala na przyjemne zwiedzanie wyspy, wycieczki piesze, czy zwiedzanie miast pełnych zabytków.

Wieczorem temperatura powietrza na początku maja potrafi spaść do 10 stopni, a już bliżej czerwca nie powinna być niższa niż 17 stopni.

Czym bliżej czerwca tym temperatura na Krecie jest wyższa. Nasza majówka wypada na początku i jeśli właśnie wtedy planujemy nasz pobyt na Krecie, warto zabrać kilka cieplejszych ubrań na wieczór.

kreta w maju

Temperatura wody na Krecie w maju – Gdzie jest najcieplejsza woda w maju?

Gdzie jest najcieplejsza woda w maju? jeśli mowa o wyspach greckich to będzie to z pewnością Kreta. Temperatura morza na Krecie w maju nie spada poniżej 17 stopni Celsjusza, a wraz ze zbliżającym się czerwcem temperatura wody osiąga w maju nawet 20-22 stopnie C.

Majówka na Krecie – czy warto?

Weekend majowy na Krecie z pewnością nas nie rozczaruje, jeśli obawiacie się o pogodę i zastanawiacie, która część Krety jest cieplejsza? to warto wybrać się na południe wyspy. Aura po dwóch stronach wyspy potrafi być zupełnie inna.

Chociaż majówka wypada na początku maja, kiedy na krecie potrafi popadać to pogoda i temperatura i tak powinny być lepsze niż w kraju.

kwiaty w maju na Krecie

Kreta w maju, czy warto?

Zdecydowanie tak, Kreta w maju to istny ogród botaniczny. Wszystkie kwiaty, drzewa, krzewinki i zioła kwitną intensywnie. Z ziemi zroszonej deszczem i ogrzanej majowym słońcem wyskakują liczne kwiaty, wszystko pachnie, zieleni się i kwitnie oblepiając spieczone latem i wysuszone słońcem zbocza gór, czy kolczaste latem zarośla.

Ceny na Krecie na majówkę

Początek maja nie jest na Krecie wysokim sezonem, ceny noclegów są atrakcyjne, a ich dostępność pozwala na swobodny wybór miejsca, w którym chcemy się zatrzymać. Wybierając w maju lokalizację na nocleg (więcej: noclegi na Krecie) warto brać pod uwagę główne miasta, gdzie dostęp do sklepów i restauracji będzie zdecydowanie lepszy. Poza sezonem ceny w restauracjach i tych bardziej lokalnych „całorocznych” restauracjach i kawiarniach będą niższe niż w typowo nastawionych na turystów barach.

Kolejnym atutem jest mniejsze zatłoczenie na plażach, czy podczas zwiedzania miast i miasteczek. Sami Kreteńczycy niezmęczeni po intensywnym letnim sezonie z dużą radością i gościnnością przyjmują powoli spływających na wyspę turystów.

kreta w maju oleandry

Majówka na Krecie – ceny lotów

Kreta to popularny kierunek urlopowy Polaków, a przewoźnicy zdają sobie z tego doskonale sprawę. Ceny lotów w maju, szczególnie w okresie majówki potrafią być bardzo wysokie. Wcześniejsza rezerwacja lotu lub śledzenie okazji wydaje się jedynym rozwiązaniem.