Pamiątki z Malty – co warto kupić i przywieźć z wakacji na Malcie?

Pamiątki z Malty – co warto kupić i przywieźć z wakacji na Malcie?

Czeka Cię wymarzona podróż i zastanawiasz się, co warto kupić na Malcie? Chcesz dowiedzieć się, z czego słynie Malta i na co warto zwrócić szczególną uwagę, gdy już tam dotrzesz? Jesteś we właściwym miejscu. Ten artykuł krok po kroku przeprowadzi Cię przez maltański rynek, zapewniając garść wiedzy oraz praktycznych wskazówek co do tego, co kupić na Malcie. Warto być przygotowanym, wybierając się w tak ciekawe miejsce.

Jakie pamiątki przywieźć z Malty?

Malta ma wiele do zaoferowania. Łatwo się pogubić wśród tej różnorodności, szczególnie, że pamiątki można kupić na każdym kroku i jest ich bardzo wiele: od tandetnych po produkty naprawdę wysokiej jakości. W wielu miejscach możemy dostać te najpopularniejsze, czyli różnorodne koszulki – głównie z napisem: „Malta” – i magnesy na lodówkę. Łatwo też napotkać wyroby z dmuchanego szkła, biżuterię oraz koronki. Malta co przywieźć to zagadnienie, które dla wielu może być zagwozdką, szczególnie, jeśli jest się tam pierwszy raz i weźmie się pod uwagę również ograniczenia bagażowe. Trzeba wybierać mądrze, ale oczywiście warto zwracać uwagę na te pamiątki, które budzą nasze zainteresowanie pod względem gustu! W końcu to będą nasze pamiątki z Malty. Mimo wszystko warto posiąść podstawową wiedzę, by zostawić sobie miejsce w walizce na to, co niepowtarzalne – może to być chociażby tradycyjna ceramika z Malty.

Pamiątki z Malty – Co opłaca się kupić na Malcie?

Koszty pamiątek z Malty są różnorodne. Pamiątki mogą być zarówno bardzo tanie, jak i dosyć drogie, choć Malta nie jest wyjątkowo drogim miejscem. Z pewnością więcej zapłacimy w dużych, komercyjnych sklepach, niż kupując bezpośrednio u rzemieślników i drobnych sprzedawców, którzy rozkładają się na targach, a nawet ulicach. Wspomniane już wcześniej ubrania i magnesy nie nadszarpną naszego budżetu. Niedrogim, lecz interesującym wyborem będą kochane przez wielu na świecie słodycze. Popularnym wyborem jest nugat z migdałami lub orzechami, a także ciastka z nadzieniem figowym. Warto zwrócić też uwagę na produkty z karobu, który podobny jest do kakao. Podróżnicy polecają też orzeźwiający napój Kinnie o smaku gorzkiej pomarańczy, niektórzy przywożą również oliwki czy figi. Absolutnie najtańszym wyborem będą pocztówki i drobne pamiątkowe figurki! Do tej listy co warto przywieźć z Malty można dopisać też oferowane turystom „personalizowane” pamiątki typu ceramiczne zawieszki na drzwi z numerem mieszkania.

Pamiątki z podróży na Maltę – Tradycyjne pamiątki z Malty

Trzeba również wiedzieć z czego słynie Malta. Tutaj zdecydowanie uwagę zwraca ceramika z Malty. Można napotkać ją w różnych kształtach i formach: są to miseczki, filiżanki, talerzyki, wazony, ozdobne figurki, a nawet ceramiczne naszyjniki. Najczęściej napotykane kolory to zielony, brązowy i niebieski. Maltańska rustykalna stylistyka jest ładna, estetyczna i przykuwa wzrok. Maltańskie wzory są głównie kwiatowe i geometryczne: niektóre są zrobione z tak zachwycającą precyzją, że nie da się obok nich przejść obojętnie. Od wielu lat jest tam również produkowana biżuteria, głównie złota, wykonywana misternie w stylu filigree, a także kruche wyroby z dmuchanego szkła dostępne w wielu cieszących oko barwach. Warto wziąć ceramikę i szkło pod uwagę, gdy zastanawiamy się, jakie pamiątki przywieźć z Malty. Dostępne są tam też ręcznie wyrabiane koronkowe serwety, obrusy czy sukienki, w których tkane wzory opierają się na motywach kwiatowych, morskich czy maltańskim krzyżu. Tradycyjne pamiątki są wyjątkowe i o wiele cenniejsze, niż pamiątki, które nie niosą ze sobą żadnej wartości i szybko zostaną przez nas zapomniane czy wrzucone do szuflady.

Pamiątki z Malty – Jakie wino przywieźć?

Co przywieźć z Malty oprócz wymienionych wcześniej propozycji? Wino! Na Malcie produkowane są jego dwa rodzaje: czerwone wino Gellewża, które jest słodkie z nutami porzeczki i truskawek oraz delikatne i orzeźwiające białe wino Girgentina pachnące kwiatami oraz cytrusami. To pierwsze produkowane jest w znacznie mniejszych ilościach, dlatego opłaca się postarać i zdobyć butelkę, by mieć fajną pamiątkę lub miło zaskoczyć bliskich po powrocie do domu! Przy tworzeniu listy rzeczy wartych do kupienia na Malcie, nie zapomnijcie o trunkach. Na koniec wspomnę, że ciekawym alkoholem oprócz wina jest likier z opuncji dostępy na Malcie.

Myślę, że kwestia Malta co kupić została już wyjaśniona, wątpliwości rozwiane i każdy już wie, czego będzie szukać na Malcie! Mimo, że jest tego naprawdę całe mnóstwo i czasem ciężko się zdecydować, bo chciałoby się kupić wszystko to, co nam się spodoba! Warto zapisać sobie niniejszy artykuł, by móc do niego wrócić w każdej chwili – wtedy nie będzie ryzyka, że o czymś zapomnimy.