Wyspy na Morzu Śródziemnym

Wyspy na Morzu Śródziemnym

Wyspy Morza Śródziemnego przyciągają turystów swoim pięknem, a korzystny klimat (łagodne zimy i upalne lato) jest przepisem na udane wakacje. Urozmaicony krajobraz wysp śródziemnomorskich może zadowolić zarówno miłośników gór jak i plażowania. Mało który widok można porównać do uroku gór wpadających w lazurowej barwy Morze Śródziemne.

Kolejnym powodem do odwiedzenia wysp akwenu morza śródziemnego jest możliwość obcowania z kulturą wyspiarską, gościnnością ich mieszkańców i (ponoć najzdrowszą na świecie) kuchnią śródziemnomorską.

Wyspy śródziemnomorskie witają nas zapachem ziół, przypraw i słonej morskiej bryzy.

Baza noclegowa na wyspach Morza Śródziemnego

Bogata baza noclegowa, turystyczna i rekreacyjna obecna na popularniejszych wyspach śródziemnomorskich sprawia, że są one doskonałym miejscem na spędzenie urlopu. Większość wysp na Morzu Śródziemnym zapewnia rozbudowaną ofertę noclegową skierowaną praktycznie dla każdego. Hotele (1-5 gwiazdek), hostele, kempingi, pola namiotowe, czy wynajmowane przez wyspiarzy prywatne mieszkania i domy w sezonie zapełniają się turystami.

Osoby szukające wyciszenia, spokoju i możliwości obcowania z naturą, znajdą na wyspach Morza Śródziemnego coś dla siebie. Urokliwe małe plaże w ukrytych i rozsianych na wyspach zatokach są niejednokrotnie miejscami odwiedzanymi jedynie przez kozy lub lokalsów. Dotyczy to również szlaków górskich, które można przemierzyć spotykając jedynie kilku miejscowych – nawet w szczycie sezony turystycznego na wyspach. Warto również odwiedzić wyspy śródziemnomorskie nieco przed albo po sezonie, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy.

Dla tych, którzy wybiorą nocny i imprezowy tryb urlopowy, wyspy Morza Śródziemnego dostarczą niezapomnianych wspomnień. Należy jednak pamiętać, że na największe imprezy na wyspach śródziemnomorskich możemy się załapać głównie w sezonie.

Wyspa na morzu Śródziemnym – widok z samolotu

Każda z wysp na Morzu Śródziemnym ma swoją odrębną specyfikę. Na każdej można odnaleźć coś niespotykanego nigdzie indziej. Nie da się też ocenić, która wyspa morza śródziemnego jest najpiękniejsza. Ale ludzie je zamieszkujący, niejednokrotnie zmuszeni do samowystarczalności ze względu na utrudnione połączenie ze stałym lądem, wykazują się gościnnością i życzliwością częściej niż mieszkańcy kontynentu.

Wyspy Morza Śródziemnego

wyspy włoskie

wyspy chorwackie

wyspy francuskie

wyspy tureckie

Jaka jest największa wyspa Morza Śródziemnego?

Największa wyspa morza śródziemnego to włoska Sycylia o powierzchni 25710 kilometrów kwadratowych.