Korfu

Korfu

Wyspa Korfu, nazywana Kerkyrą lub wyspą Feaków położona jest na granicy Morza Adriatyckiego na północy Morza Jońskiego, pomiędzy Włochami i Albanią. Korfu to druga za Kefalonią największa grecka wyspa na morzu Jońskim o powierzchni 592 kilometrów kwadratowych. Ta wiecznie zielona ze względu na łagodny i ciepły klimat wyspa oddzielona jest od Grecji kontynentalnej Morzem Kerkyrejskim. Sama linia brzegowa Korfu (o długości ok. 217 km) jest bardzo zróżnicowana, obfituje w cyple, przylądki, zatoki i ukryte w nich plaże, czy wysokie klify i skały. Wyspa należy do górzystych, na Korfu znajdziemy trzy pasma górskie. Największe, umiejscowione na północy wyspy, to Pandokrator (914 m. n.p.m.), następnie Stravoskiadi i Vigla.

Wakacje na Korfu – kiedy jechać?

Bujna roślinność, malownicze i różnorodne pejzaże, ciepły klimat i lazurowe morze oraz gościnność Kerkyrejczyków sprawiają, że Korfu jest idealnym urlopowo wakacyjnym kierunkiem od maja do września, a w sprzyjających warunkach nawet do października. To właśnie wtedy, ze względu na sprzyjającą pogodę, trwa na Korfu sezon turystyczny.

Wysoki sezon na Korfu – czas na imprezę!

Jeśli jesteśmy pasjonatami plażowania i imprez to najlepszą porą na urlop na Korfu będzie okres od czerwca do sierpnia. To pełnia sezony, wszystkie bary i restauracje działają na najwyższych obrotach, a nocne życie kwitnie w najlepsze. To również najcieplejsze miesiące z najniższą średni liczbą dni z opadami. Imprezy, plażowanie, sporty wodne, zorganizowane wycieczki i animacje, a pogoda gwarantowana.

Korfu dla miłośników aktywnego zwiedzania, piechurów i fanów wycieczek

Wysokie temperatury sprzyjają plażowaniu, kąpielom w morzu, spotkaniom w barach, czy nocnym imprezom ale potrafią porządnie dać się we znaki jeśli przychodzi nam wspinać się pod górę, czy przemierzać kamienno-asfaltowe nagrzane ulice. Dla miłośników aktywnego zwiedzania polecamy odwiedzić Korfu w maju, a nawet kwietniu lub od września do pierwszej połowy października.

Temperatury są wtedy znośne, a liczba turystów zdecydowanie mniejsza niż w wysokim sezonie. Część atrakcji turystycznych (jak wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, bary, czy typowo turystyczno-plażowo-sezonowe atrakcje) może być nieczynna ale plaże i ulice będą zdecydowanie bardziej puste, a ceny niższe.

Średni temperatura na Korfu w okresie letnim

MiesiącMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesień
Temperatura w dzień2232352224
Temperatura w nocy1520242218
orientacyjna średnia temperatura w stopniach Celsjusza na Korfu latem