Neapol w 3 dni – co warto zobaczyć, plan wycieczki i zwiedzania

Neapol w 3 dni – co warto zobaczyć, plan wycieczki i zwiedzania

Słoneczna Italia ma bardzo wiele do zaoferowania polskim turystom. Poza popularnym Rzymem, Watykanem i Sycylią, jest jeszcze sporo miejsc, które warto odwiedzić. Na krótką wycieczkę idealnie nadaje się Neapol, miasto położone u podnóża Wezuwiusza. Nawet w kilka dni można zobaczyć najważniejsze zabytki Neapolu, zapoznać się z regionalnymi smakami oraz uczestniczyć w wielu miejscowych aktywnościach. Czym urzeka turystów Neapol i co warto zobaczyć, będąc tam chociażby przejazdem? Oto kilka interesujących miejsc!

Czy da się zwiedzić Neapol w 3 dni?

Neapol jest metropolią, która na początku może przytłaczać każdego, kto udaje się tam po raz pierwszy. Wówczas turyści zadają sobie nerwowe pytania: od czego zacząć zwiedzanie Neapolu? Aby uniknąć dezorientacji, będąc już na miejscu, plan zwiedzania lepiej opracować znacznie wcześniej, posiłkując się wskazówkami z Internetu oraz czerpiąc z relacji innych podróżnych. Nawet mając do dyspozycji zaledwie kilka dni, można z powodzeniem obejrzeć to, co stanowi wizytówkę Neapolu. Być może krótka wycieczka będzie impulsem, by w przyszłości przyjechać do Neapolu na dłużej, bo Neapol w trzy dni z pewnością podbije niejedno serce.

Zwiedzanie Neapolu w 3 dni – jak wszystko zorganizować?

3 dni w Neapolu to dużo i mało. Wszystko zależy od prawidłowej logistyki. Można oczywiście zdecydować się na wyjazd z biurem podróży, które opracuje kompleksowy program zwiedzania, lecz zdecydowanie więcej satysfakcji daje odkrywanie uroków włoskich miast na własną rękę. Jeśli ktoś chce zwiedzić Neapol w 3 dni plan wycieczki będzie niezbędny. Obmyślanie z góry każdego kroku na ulicach obcego miasta ma tę zaletę, że turyści nie zapomną o żadnej ważnej atrakcji. Zwiedzanie Neapolu w 3 dni będzie męczące, ale przy odrobinie sprytu uda się naprawdę wiele zobaczyć.

Najważniejsze atrakcje Neapolu w 3 dni

Na pewno będąc w Neapolu trzeba odwiedzić centrum historyczne miasta. Zajmie to dobrych kilka godzin, ponieważ wśród ciasnych uliczek jest wiele starych fortyfikacji, kościołów, pomników i urokliwych knajpek, w których warto zatrzymać się choć na chwilę. Neapol w trzy dni zaprasza m.in. entuzjastów bogatej architektury i dawnych kultur. Swe podwoje przed turystami otwiera np. majestatyczny Castel Sant’Elmo. Zamek jest położony na wysokim wzgórzu, więc rozciąga się z niego wspaniała panorama. W słoneczne dni można zobaczyć nie tylko miasto, ale także okolice Neapolu. Można przespacerować się także długą ulicą Via Spaccanapoli, która symbolicznie dzieli Neapol na pół.

Aby złapać na chwilę oddech od typowo miejskiego folkloru, można pojechać autobusem na Wezuwiusza. Pieszo od parkingu wchodzi się na wulkan około 1,5 godziny, a widoki z góry zapierają dech w piersiach. Choć Wezuwiusz zaliczany jest do czynnych wulkanów, rzesze turystów odwiedzają go na co dzień. Pokusić się można także o Pompeje i Herkulanum, jeśli starczy czasu. Neapol w 3 dni zapewnia więc zróżnicowane formy rozrywki. Można tam spędzić całkiem aktywny długi weekend.

Neapol plan zwiedzania 3 dni

Jeżeli ktoś zastanawia się, co zobaczyć w Neapolu przez 3 dni, to powinien już na etapie poszukiwania noclegów obracać się wśród strategicznych lokalizacji, które będą stanowiły niezłą bazę wypadową. By jak najlepiej zwiedzić Neapol w 3 dni plan zwiedzania powinien uwzględniać czas docierania do poszczególnych atrakcji oraz środki komunikacji, którymi można się dostać w ciekawe rejony.

Dobrą lokalizacją, jeśli chodzi o zwiedzanie starówki i konsumowanie najlepszych neapolitańskich dań na czele z prawdziwą włoską pizzą są okolice Piazza del Plebiscito oraz Promenada w okolicach wskazanego placu. Każdy może mieć własny pomysł na Neapol w 3 dni, gdyż jedni turyści będą woleli spędzić czas wyczynowo, zaś inni relaksując się i odpoczywając. Zajrzeć warto także na zabytkową stację metra Toledo oraz do Galerii Umberto I. Jeśli chodzi o Neapol wycieczka 3 dni robi furorę wśród osób, które chcą zwiedzić nowe rejony, lecz nie są w stanie pozwolić sobie na dłuższe wakacje.

Co zobaczyć w Neapolu w jeden dzień

Jeżeli dla niektórych wyzwaniem jest odpowiedź na pytanie, co zwiedzić w Neapolu w 3 dni, aby niczego ważnego nie przegapić, to prawdziwym mistrzostwem będzie zdobycie Neapolu w ciągu zalewie jednej doby. Dzień można wówczas podzielić na pół i jedną część poświęcić na wyprawę na wulkan, zaś drugą na leniwe spacery uliczkami starej części miasta. Najbardziej optymalnym wyjściem, jeśli nie można sobie pozwolić na dłuższy pobyt we Włoszech, jest Neapol na 3 dni. Choć nie da się zobaczyć szybko całego miasta, to jednak najistotniejsze zabytki i atrakcje zostaną odhaczone.