Pamiątki z Ibizy – co warto kupić i przywieźć z wakacji na Ibizie?

Pamiątki z Ibizy – co warto kupić i przywieźć z wakacji na Ibizie?

Kiedy wybieramy się na wakacje za granicą z pewnością wszyscy planujemy zakupić i przywieźć do domu pamiątki, które będą wywoływać u nas miłe wspomnienia z wycieczki. Chcemy, aby po powrocie z wyjazdu przywieziona przez nas rzecz przywoływała nam skojarzenia z konkretnym miejscem, więc poszukujemy pamiątek unikalnych, charakterystycznych wyłącznie dla danego obszaru na świecie. W tym artykule podpowiadamy, co naszym zdaniem warto kupić w Hiszpanii na Ibizie.

Z czego słynie Ibiza?

Ibiza jest to trzecia co do wielkości wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyspa posiada stolicę, którą wszyscy znamy również pod nazwą Ibiza, jednak mówi się o niej także Eivissa.

Swoją popularność zawdzięcza szczególnie możliwościom różnego rodzaju rozrywki. Słynie ona przede wszystkim z mnóstwa największych dyskotek, na których grywają najlepsi, najbardziej popularni na świecie DJ. Ponadto, wszyscy kojarzymy wyspę z wieloma przepięknymi, plażami, które są bardzo chętnie odwiedzane przez przybywających turystów. Sprzyja temu fantastyczna pogoda-niemal 300 słonecznych dni w roku, a także ciepłe morze przez cały rok. Poza tym, wyspa oferuje nam także wiele zabytków, które warto zobaczyć, odwiedzić. Wypoczynek i zabawa-z tego w głównej mierze słynie Ibiza.

Tradycyjne pamiątki z Ibizy

Kiedy zastanawiamy się co opłaca się kupić na Ibizie podczas wakacji przychodzą na myśl przede wszystkim przedmioty lokalne. Warto, abyśmy zdecydowali się na tradycyjne rzemiosło, sztukę ludową, poszukali takich rzeczy, które sprawią, że będziemy wspominać nasze wakacje z sentymentem. Ręcznie robione zabawki, ciekawe rzeźby, hafty, koronki–wszystkie przedmioty, wykonane z pasją i miłością stanowić będą dla nas najwspanialsze pamiątki. W celu poszukiwania unikalnej rzeczy, która będzie przypominać nam wakacje na hiszpańskiej wyspie warto, abyśmy udali się na jeden z hipisowskich jarmarków. Są one bardzo popularne na Ibizie, która była bowiem przez wiele lat mekką hipisów. Wspomniane jarmarki stanowią ogromna skarbnicę niepowtarzalnych pamiątek, związanych bezpośrednio z tym rejonem świata. Większość z przedmiotów tam sprzedawanych stanowi rękodzieło, wytwarzane samodzielnie przez lokalnych sprzedawców.

Co warto przywieźć z Ibizy?

Co kupić na Ibizie, żeby stworzyć dla siebie miłą pamiątkę? Wracając do wspomnianych wcześniej jarmarków hipisowskich możemy zaopatrzyć się na nich w lokalne towary rzemieślnicze, ręczne robioną biżuterię np. z kości, wyroby skórzane, a także ubrania nawiązujące do miejscowych strojów. Popularne są ręcznie plecione sandały ze sznurka, wiklinowe kosze oraz torby. W ramach pamiątki możemy również zakupić cygaro lub tradycyjne likiery ziołowe w fantazyjnych butelkach.

Kiedy myślimy o Ibizie, jej piaszczystych plażach, turkusowym kolorze morza oraz morskiej bryzie przywołuje nam to obraz stroju opartego na bieli. Marszczenia, hafty, koronki, naturalne tkaniny i oczywiście kolor biały określają styl „ibicenco”. To właśnie z wyspy Ibiza pochodzą te charakterystyczne ubrania. „Ibicenco” to coś więcej niż tylko moda, to pewna filozofia życia, która wyrażana jest przez ubiór. Jest tak bardzo związana z tradycją wyspy, iż zakup stroju nawiązującego do wspomnianego stylu z pewnością będzie stanowić charakterystyczną pamiątkę.

Rozważając co warto kupić na Ibizie również przychodzi na myśl, abyśmy zaopatrzyli się w lokalne wyroby rzemieślnicze. Prócz walorów estetycznych, wykazują się one także bardzo wysoką jakością. Równie popularną pamiątką jest wykonywana przez mieszkańców ceramika, a także ręczne tkactwo.

Wyroby lokalne i rękodzieło – niepowtarzalne pamiątki z Ibizy

Reasumując, kiedy wybierzemy się na wycieczkę do Hiszpanii i przyjdzie nam na myśl co przywieźć z Ibizy, aby mieć niepowtarzalną pamiątkę szukajmy przede wszystkim wyrobów lokalnych. Rękodzieło stanowić będzie dla nas przedmiot sentymentalny, dzięki któremu z łatwością przeniesiemy się myślami na hiszpańską wyspę, a przy tym będzie także pełnić rolę niepowtarzalnej ozdoby dla naszego wnętrza czy części ubioru.