Green Bus Corfu – zwiedzanie Korfu autobusem

Green Bus Corfu – zwiedzanie Korfu autobusem

Autobusy Green Bus na Corfu to sposób na tanie zwiedzanie wyspy. Jeśli mamy w planach spędzić urlop na Korfu warto zorientować się jakie opcje podróżowania po wyspie pozwolą nam odwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje, a jednocześnie nie wydać dużych pieniędzy na środki transportu. Autobusy Green Bus na Corfu to jednocześnie idealna opcja dla osób bez prawa jazdy, czy tych, które wolą odpuścić sobie przyspieszony kurs jazdy w korfiańskim stylu.

Zwiedzanie Korfu bez samochodu – Green Bus

Korfu to stosunkowo mała wysp ale ze względy na górzyste ukształtowanie, nawet stosunkowo niewielkie odległości w dużym upale są ciężkie do przebycia piechotą, czy rowerem. Choć są to najtańsze opcje zwiedzania Korfu bez samochodu nie dają one możliwości na pokonanie znacznych odległości i odwiedzenie wielu atrakcji.

Alternatywą dla pieszych wędrówek, czy wynajmu samochodu na Korfu (lub skutera – tylko dla odważnych) są z pewnością taksówki (wygodna ale zdecydowanie droga opcja) oraz opcja ekonomiczna, czyli zwiedzanie wyspy autobusami Green Bus.

Gdzie dojedziemy na Korfu z autobusami Green Bus – rozkład jazdy

Na stronie przewoźnika Green Bus z łatwością odnajdziemy aktualnie realizowane połączenia autobusowe i rozkłady jazdy. Pozwala to na dość szybkie odkrycie pewnego problemu dla osób planujących aktywne zwiedzanie wyspy i zatrzymujących się w innym miejscu niż stolica wyspy Corfu.

green bus corfu przystanek autobusowy
Na przystankach Green bus nie zawsze można znaleźć rozkład jazdy

Warto zapamiętać, że autobusy Green Bus kursują ze stolicy wyspy do danego miejsca i w drugą stronę. Linie kursujące na danej trasie są dobrze oznaczone i przypisane do danej trasy ale, aby dotrzeć z miejscowości innej niż stolica – punkt docelowy, musimy liczyć się z kombinowaniem i przesiadkami lub długimi trasami i częstymi odwiedzinami stolicy Korfu na zasadzie: punkt a – miasto Corfu – punkt b – miasto Corfu – punkt c itd.

Ograniczeniem w swobodnym zwiedzaniu wyspy, czy transferze z lotniska za pomocą autobusu będzie również rozkład jazdy – autobusy Green Bus dla niektórych połączeń mają ostatni kurs o godzinie 18, a nawet 16.00. Wiele do życzenia pozostawia również punktualność.. nierzadko Green bus pojawia się na przystanku godzinę po planowanym czasie albo trochę wcześniej niż wskazywałaby na to godzina na rozkładzie jazdy. Podróżując autobusami na Korfu pozostaje uzbroić się w cierpliwość, Kolejną trudnością może okazać się fakt, że autobusy Green Bus nie kursują w niedzielę, a w sezonie potrafią być zatłoczone.

Dlaczego warto zwiedzać Korfu autobusem? Cena!

Zwiedzanie wyspy autobusem to najtańsza opcja, pozwalająca na odwiedzenie wielu zakątków wyspy. Średnio transfer taksówką z lotniska zaczyna się od 60 euro, a dla porównani bilet w autobusach Green Bus to 2,30 euro. Czuć różnicę?

Kolejny plus to komfort. Autobusy są klimatyzowane i wygodne i nowoczesne. Kierowcy autobusów posługują się sprawnie językiem angielskim, czasem niemieckim i możemy kupić bilet bezpośrednio u kierowcy płacąc gotówką albo kartą.

Green Bus Corfu – rozkłady jazdy

Trasy Green Bus – rozkład jazdy dla północy wyspy (North Corfu)

LiniaPrzystanek początkowyPrzystanek końcowy
A1CorfuAgios Stefanos
A2CorfuSidari
A3CorfuRoda-Acharavi
A4CorfuKassiopi
A5CorfuBarbati-Nisaki
A6CorfuAfionas-Arillas
A7CorfuAgios Georgios (Pagon)
A8CorfuAvliotes
A9CorfuPaleokastritsa
A10CorfuLiapades
A11CorfuKarousades
A12CorfuPerithia-Loutses
A13CorfuKorakiana
A14CorfuSokraki
A15CorfuAgios Panteleimon
A16CorfuMakrades
A17CorfuNimfes
A18CorfuArmenades

Trasy Green Bus – rozkład jazdy dla południa wyspy (South Corfu)

LiniaPrzystanek początkowyPrzystanek końcowy
B1CorfuKavos
B2CorfuPetriti
B3CorfuSpartera
B4CorfuAttika
B5CorfuAgios Georgios
B6CorfuIssos
B7CorfuMessonghi
B8CorfuAgios Matheos
B9CorfuPentati
B10CorfuAgios Gordios
B11CorfuBoukari
B12CorfuChlomo
B13CorfuStrogili
B14CorfuSinarades
B15CorfuAqualand
B16CorfuErmones
B17CorfuGlifada
B18CorfuGiannades
B19CorfuMarathias

Trasy Green Bus – wakacyjne rozkład jazdy Summer Special

LiniaPrzystanek początkowyPrzystanek końcowy
S1Agios Georgios (Pagon)Sidari
S2Agios GordiosPaleokastritsa
S3MessonghiPaleokastritsa
S4PaleokastritsaGlyfada
S5SidariKassiopi
S6NisakiPaleokastritsa
S7IpsosKavos
S8KassiopiPaleokastritsa
S9KavosMarathias
S10Ag. Georgios (Pagon)Paleokastritsa
S11MessonghiGlifada

Szczegóły, mapy tras i aktualny rozkład jazdy Green Bus Corfu znajdziesz na stronie przewoźnika: https://greenbuses.gr/routes-en