Wypożyczalnie samochodów na Korfu, czyli gdzie wynająć auto i ile to kosztuje?

Wypożyczalnie samochodów na Korfu, czyli gdzie wynająć auto i ile to kosztuje?

Korfu nie należy do największych greckich wysp na morzu śródziemnym ale ze względu na swoje ukształtowanie i przeciętne możliwości poruszania się po wyspie środkami komunikacji publicznej wynajem samochodu na Korfu to dobry pomysł. Jest jednak kilka „ale”, o których warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu.

Co brać pod uwagę zanim zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu na Korfu?

Czy czujesz się pewnie za kółkiem i jesteś doświadczonym kierowcą? To najważniejsze z pytań i właśnie od odpowiedzi na nie powinniśmy rozpocząć planowanie wynajęcia samochodu. Drogi na wyspie Korfu są kiepskiej jakości, bardzo wąskie, kręte, pną się do góry i opadają ostro w dół. Korfianie nie biorą jeńców na drogach, wyprzedzają w każdym miejscu, prowadzą dynamicznie i szybko, potrafią również nie szczędzić klaksonu, kiedy turysta zwalnia przed mającym prawie 180 stopni zakrętem. No i oczywiście na tych wąziutkich drogach, poza osobówkami, spotkamy autobusy i autokary (czytaj też: Green Bus Corfu – zwiedzanie Korfu autobusem)! A na koniec nasze ukochane google maps potrafią wprowadzić nas w wewnętrzną drogę pomiędzy domami, która kończy się schodami… Nadal chcesz wynająć samochód na Korfu? Jeśli tak to zapraszamy dalej.

zwiedzanie Korfu samochodem stan dróg
Drogi na Korfu nie są specjalnie przyjazne

Kiedy warto skorzystać z ofert wypożyczalni aut i wynająć samochód na Korfu?

Czy warto i gdzie wynająć samochód na Korfu zależy przede wszystkim od formy urlopu jaką mamy w planach. Dla osób planujących intensywne zwiedzanie Korfu wypożyczony samochód da dużą swobodę w przemieszczaniu się po wyspie. Jeśli zatrzymamy się wgłębi wyspy to bez auta ani rusz.

jak się jeździ po Korfu
Wąskie drogi na Korfiańskiej prowincji to standard

Jeśli należymy do osób, które nastawiają się na leniwe wakacje, plażowanie i nie planują intensywnego zwiedzania, a dodatkowo zamierzają spędzić urlop w jednej z nadmorskich, Korfiańskich miejscowości wynajem samochodu można sobie odpuścić. W przeciwnym wypadku bez auta może być trudno.

Gdzie wynająć samochód na Korfu?

Wybór wypożyczalni samochodów na wyspie Korfu jest spory. W miejscowościach turystycznych wypożyczalnie aut i skuterów można znaleźć praktycznie na każdym kroku. Dla osób, które chcą przejść przez wypożyczenie auta w języku Polskim bez problemu uda się znaleźć Polską wypożyczalnię. Sam wynajem auta często nie wymaga depozytu poza dowodem osobistym. Wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej również nie stanowi na Korfu problemu.

samochody i skutery na Korfu - wynajem
Wynajem samochodu i skutera na Korfu nie stanowi większego problemu o ile pomyślimy o tym z odpowiednim wyprzedzeniem

Nie każdą wypożyczalnię aut z Korfu znajdziemy w google maps ale warto posiłkować się opiniami zamieszczonymi w mapkach google lub zasięgnąć opinii u hosta.

Ile kosztuje wypożyczenie auta na Korfu?

Wynajem auta na Korfu jest raczej drogi, szczególnie w sezonie. Poza sezonem wynajem „ekonomicznego” samochodu (np. VW UP z silnikiem 1.2-1.4) może kosztować ok 50-60 euro za dzień (z pełnym ubezpieczeniem). Ceny wypożyczenia auta będą się różnić również w zależności od klasy samochodu, długości wynajmu i samej wypożyczalni samochodów. Wynajmując samochód na jeden dzień trzeba się spodziewać, że auto musimy zwrócić tego samego dnia do godziny 21.00 (nie jest to reguła ale częsta praktyka). Wypożyczenie auta z dnia na dzień również potrafi podbić koszt.

Jak tanio wynająć samochód?

Przed wyjazdem koniecznie sprawdź ile kosztuje wynajem samochodu na Korfu, ceny w Internecie mogą być znacząco niższe niż na samej wyspie. Warto poszukać tanich ofert, które są dostępne jeśli planujemy wynajem auta z dużym wyprzedzeniem – najlepiej przed sezonem.